Zateplenie povaly minerálnou vlnou pre bytové domy - Strechy Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Žilinský, Nitriansky kraj - Zateplenie a rekonštrukcie striech pre bytové domy - StrechoStav, s.r.o.

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Zateplenie povaly minerálnou vlnou pre bytové domy

Produkty > Šikmé strechy
Účelom zateplenia povaly  strechy je zabrániť úniku tepla cez stropy bytov, ktoré sú priamo pod  strechou. Taktiež po zateplení povaly nepreniká teplo z vonku do stropov bytov,  takže sa byty v letných mesiacoch neprehrievajú.


Pre  zateplenie povaly strechy v bytových domoch sa najčastejšie používa nehorľavá minerálna vlna v hrúbke 250 mm, s tepelným odporom R=6,41 m2.K/W. Na rozdiel od sklennej vaty, dnešná minerálna vlna neobsahuje sklenné vlákna a teda nie je zdraviu škodlivá.


Minerálnu  vlnu ukladáme na podlahu povaly v dvoch vrstvách. Zároveň tak  prekryjeme druhou vrstvou napojenia a špáry, ktoré vznikajú pri ukladaní  prvej vrstvy. Prestriedaním špár a stykov minerálnej vlny zabránime  tepelným stratám.


Po uložení minerálnej vlny montujeme do povaly  pochôdzne lávky, čím je zaistená dostupnosť ku komínom, anténam a  strešným výlezom. Pochôzdne lávky sú vyrobené z dreva a sú pevne uložené  na pätkách.Ako ochranu proti prachu a vlhkosti používame difúznu fóliu, ktorou prekrývame minerálnu vlnu.
Cena zateplenia povaly začína už od 14,- € s DPH za m2 plochy budovy. Pre rýchly výpočet ceny zateplenia povaly počítajte takto:
1., Vypočítajte celkový pôdorys Vášho bytového domu  
2., Teraz vynásobte pôdorys sumou 14,- € a vyjde vám orientačná cena zateplenia.

Príklad: dom má pôdorys 20x10 metrov
1., Celkový pôdorys domu je 20x10=200 m2
2., Pôdorys domu vynásobíme sumou 14,- €. 200 x 14= 2 800,- s DPHUvedené informácie poskytujú základný prehľad, aký je postup zateplenia povaly pre bytové domy. Konkrétnu hrúbku zateplenia upresňujeme individuálne podľa tepelnotechnických požiadaviek. Presný cenový rozpočet vám predložíme po obhliadke povaly.

V cene 49,- € vykonáme obhliadku a zameranie povaly. Následne vypracujeme presnú cenovú ponuku. Vyplňte formulár na úvodnej stránke a dohodneme si termín stretnutia.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky