Zateplenie povaly minerálnou vlnou pre bytové domy - Strechy Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Žilinský, Nitriansky kraj - Údržba, oprava, modernizácia, zateplenie strechy StrechoStav

Zateplenie povaly minerálnou vlnou pre bytové domy

Produkty > Šikmé strechy
Účelom zateplenia povaly  strechy je zabrániť úniku tepla cez stropy bytov, ktoré sú priamo pod  strechou. Taktiež po zateplení povaly nepreniká teplo z vonku do stropov bytov,  takže sa byty v letných mesiacoch neprehrievajú.


Pre  zateplenie povaly strechy v bytových domoch sa najčastejšie používa nehorľavá minerálna vlna v hrúbke 250 mm, s tepelným odporom R=6,41 m2.K/W. Na rozdiel od sklennej vaty, dnešná minerálna vlna neobsahuje sklenné vlákna a teda nie je zdraviu škodlivá.


Minerálnu  vlnu ukladáme na podlahu povaly v dvoch vrstvách. Zároveň tak  prekryjeme druhou vrstvou napojenia a špáry, ktoré vznikajú pri ukladaní  prvej vrstvy. Prestriedaním špár a stykov minerálnej vlny zabránime  tepelným stratám.


Po uložení minerálnej vlny montujeme do povaly  pochôdzne lávky, čím je zaistená dostupnosť ku komínom, anténam a  strešným výlezom. Pochôzdne lávky sú vyrobené z dreva a sú pevne uložené  na pätkách.Ako ochranu proti prachu a vlhkosti používame difúznu fóliu, ktorou prekrývame minerálnu vlnu.
Uvedené informácie poskytujú základný prehľad, aký je postup zateplenia povaly pre bytové domy. Konkrétnu hrúbku zateplenia upresňujeme individuálne podľa tepelnotechnických požiadaviek. Presný cenový rozpočet vám predložíme po obhliadke povaly.

Po dohode vykonáme obhliadku a zameranie povaly. Následne vypracujeme presnú cenovú ponuku. Vyplňte formulár na úvodnej stránke a dohodneme si termín stretnutia.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky