Rekonštrukcia šikmej strechy pre bytové domy - Strechy Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Žilinský, Nitriansky kraj - Údržba, oprava, modernizácia, zateplenie strechy StrechoStav

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Rekonštrukcia šikmej strechy pre bytové domy

Produkty > Šikmé strechy

Zatekanie starej strechy je pre každého majiteľa budovy, alebo správcu nežiadúca  situácia. Zatekanie strechy nielen znehodnocuje budovu ale aj znepríjemňuje bývanie.


Rekonštrukcie striech, ktoré vykonávame, spočívajú vo viacerých krokoch. Rekonštrukciu strechy vykonávajú dvaja až piati pracovníci. Počet pracovníkov závisí od veľkosti strechy a náročnosti prác.Začína sa demontážou starej krytiny a jej zlikvidovaním. Jestvujúci krov zostáva zachovaný a podľa potreby ho spevňujeme, alebo vymeníme poškodené krokvy. Výšky krokiev je často  potrebné zrovnať a zuhlovať, aby sme dosiahli súvislú strešnú rovinu.


Na  krokvy montujeme podstrešnú fóliu, ktorá služi ako záchytná izolácia v  prípade orosenia krytiny a zároveň umožňuje odvádzať vlhkosť z povalového priestoru. Orosenie krytiny môže nastať najmä u plechových krytín. Pri škridľových krytinách nie je riziko na rosenie krytiny.


Ďalej na krov montujeme kontralaty a latovanie, ktoré slúžia na uchytenie strešnej  krytiny. Latovanie ošetrujeme ochranou proti červotočom a plesniam. Tým je zaistená dlhšia životnosť latovania.Strešné krytiny  montujeme najčastejšie z plechov RUUKKI, alebo zo škridiel TONDACH,  BRAMAC. Tiež montujeme aj asfaltové šindle OWENS. Spolupracujeme s osvedčenými výrobcami, ktorí existujú na Slovenskom trhu desiatky rokov.  


Dlhoročný vývoj a výroba strešných krytín prináša istotu, že nová strecha bude spoľahlivá. Záruku na montáž poskytujeme v lehote 10 rokov a na materiály výrobcovia poskytujú záruky až do 50 rokov.

Súčasťou kompletnej rekonštrukcie strechy je  rekonštrukcia komínov, nový bleskozvod s revíziou, nové žľaby (ríny) a snehové zábrany.

Cena základnej rekonštrukcie strechy začína už od 70,- € s DPH za m2 plochy strechy. Pre rýchly výpočet ceny rekonštrukcie šikmej strechy počítajte takto:
1., Vypočítajte celkový pôdorys budovy.
2., Vydeľte pôdorys číslom 0,7.
3., Dostali ste približný výsledok výmery (m2) strechy, so sklonom strechy 45°.
4., Teraz plochu strechy vynásobte sumou 70,- € a vyjde Vám orientačná cena rekonštrukcie strechy.

Príklad: dom má pôdorys 20x10 metrov
1., Celkový pôdorys budovy je 20x10=200 m2.
2., Vydeľte pôdorys koeficientom 0,7. 200 : 0,7= 285,7 m2
3., Výmera strechy je 285,7 m2.
4., Výmeru strechy vynásobte sumou 70,- €. 285,7 x 70 = 19 950,- € s DPH

Uvedené informácie poskytujú základný prehľad, aký je postup rekonštrukcie strechy pre bytové domy. Konkrétne technológie použité k rekonštrukcii strechy, doplnky  na streche a typ strešnej krytiny upresňujeme individuálne po obhliadke strechy. Tiež presný cenový rozpočet, vypracovávame po obhliadke. V prípade rekonštrukcie strechy, ktorá je kultúrnou pamiatkou, je potrebné si zabezpečiť schválenie výmeny krytiny od príslušného pamiatkového úradu. Na výber ponúkame viaceré strešné krytiny, ktoré sú vhodné pre strechy pamiatkových budov.

Vyplňte formulár na úvodnej stránke a dohodneme si termín stretnutia.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky