Zateplenie plochej strechy pre bytové domy

Produkty > Ploché strechy
Pozrite si video o rekonštrukcii a zateplení strechy.
V prípade problémov s prehrávaním videa klinite na
https://www.youtube.com/watch?v=y6_ZRdA6Sx4

https://www.youtube.com/watch?v=QT383x8c2Fs

Posted by StrechoStav on 14. január 2017


Účelom zateplenia plochej strechy je zabrániť úniku tepla cez stropy bytov, ktoré sú priamo pod strechou. Taktiež po zateplení strechy nepreniká teplo do stropov bytov, takže sa byty v letných mesiacoch neprehrievajú.


Pre  zateplenie plochej strechy používame PIR polyisokyanurátové dosky, ktoré majú najvyššie tepelnoizolačné vlastnosti. Výhodou PIR polyisokyanurátových dosiek je dlhšie zachovanie tepelnoizolačných vlastností. Sú nenasiakavé a majú vysokú odolnosť voči  vlhkosti. Vďaka tomu, že do dosiek nepreniká vlhkosť nedochádza k ich rozpadávaniu, alebo odhnívaniu.

Naopak tepelnoizolačné materiály, do ktorých vlhkosť môže preniknúť strácajú po niekoľkých rokoch svoje tepelnoizolačné  vlastnosti. Vlhký materiál nemôže tepelne izolovať. PIR dosky so svojou  odolnosťou voči vlhkosti sú špičkovým materiálom v tepelnoizolačných materiáloch. PIR polyisokyanurátové dosky v porovnaní s polystyrénom, alebo minerálnou vlnou majú takmer dvojnásobne vyššie tepelnoizolačné vlastnosti. Znamená to, že stačí polovičná hrúbka zateplenia pre dosiahnutie rovnakých parametrov. Nie je potrebné navyšovanie atiky, alebo zhotovenie pomocných konštrukcií na streche.

Staré strechy majú často množstvo priehlbín. Pevné PIR dosky majú vysokú pevnosť a vďaka čomu je možné strechu vyspádovať a odstrániť nežiadúce priehlbiny, v ktorých zostáva stáť voda na streche.Následne, ako izolujeme najčastejšie modifikovanými asfaltovými pásmi od výrobcu KVK PARABIT, alebo PVC fóliami FATRAFOL. Záleží od požiadaviek investora a od vhodnosti použitia. Na asfaltové pásy i na PVC  fólie platia rovnaké záručné lehoty na zatekanie strechy po dobu 10 rokov.


Súčasťou zateplenia plochej strechy je kompletná obnova strechy. Realizujú sa nové oplechovania na streche, nový žľabový systém, nový bleskozvod s revíziou, sanácia komínov a vetrákov na streche.  

Cena zateplenia plochej strechy s kompletným príslušenstvom sa pohybuje v rozsahu od 65,- € do 360,- € s DPH za m2 plochy strechy. Závisí to od rozsahu, náročnosti prác a použitých materiálov. Pre základný výpočet ceny rekonštrukcie použite kalkulačku pre výpočet ceny strechy.

Uvedené informácie poskytujú základný prehľad, aký je postup zateplenia strechy bytového domu.
Konkrétne technológie použité k zatepleniu strechy,  doplnky na streche a hrúbku zateplenia upresňujeme vždy individuálne po  obhliadke strechy. Presný cenový rozpočet spracovávame po obhliadke.

Po dohode vykonáme obhliadku a zameranie Vašej strechy. Následne vypracujeme presnú cenovú ponuku. Vyplňte formulár na úvodnej stránke a dohodneme si termín stretnutia.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky