Nízkoenergetické strechy so solárnymi a fotovoltaickými panelmi. - Strechy Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Žilinský, Nitriansky kraj - Zateplenie a rekonštrukcie striech pre bytové domy - StrechoStav, s.r.o.

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Nízkoenergetické strechy so solárnymi a fotovoltaickými panelmi.

Produkty
Zachovanie prírody a využívanie obnoviteľných zdrojov energie je dôležité, pre udržanie zdravého životného prostredia budúcim generáciám. Neobnoviteľné zdroje energie (ropa,plyn,uhlie) sú vyčerpateľné. Život bez elektrickej energie, vykurovania, alebo teplej vody, je ťažko predstaviteľný.
Slnečná energia a iné obnoviteľné zdroje nám prinášajú neobmedzený zdroj. Energetický potenciál modernej technológie ďaleko presahuje neobnoviteľné zdroje. Trh s obnoviteľnými zdrojmi sa rozrastá. Do obnoviteľných zdrojov, investujú už niekoľko rokov aj veľké svetové spoločnosti (General Electric,Sharp,Tesla a pod.). Moderné technológie nie sú len ekologickou záležitosťou. Technológie nám prinášajú energetickú nezávislosť a sebestačnosť. V našich klimatických podmienkach je vhodné využívanie slnečných lúčov na výrobu elektrickej energie, alebo ohrev teplej vody.
Návratnosť investície sa obvykle počíta na 8-10 rokov. Mnohí posudzujú finančnú rentabilitu solárnych zariadení. Ale málokto zohľadnuje, že budova so solárnou technológiou, získava vyššiu hodnotu. Životnosť solárnych technológií je až 30 rokov. Okrem návratnosti financií na ušetrených energiách, sa pri predaji domu vracia majiteľovi aj časť financií, ktoré predtým investoval. Na západnom trhu a najmä v Nemecku, patrí solárna energia medzi najobľúbenejšie zdroje energie.

Fotovoltaické panely vieme zabudovať do akejkoľvek strešnej krytiny. Ide o integrovaný spôsob montáže, pri ktorom panel nahrádza strešnú krytinu. Prináša to elegantný vzhľad a zároveň sú fotovoltaické panely odolnejšie proti poškodeniu nárazovým vetrom a zrážkam. Druhý spôsob montáže je upevniť panely do držiakov. Samotný panel je takto umiestnený nad strešnou krytinou. Tento spôsob je výhodnejší nižšou cenou.
Najčastejšie sa používa panel s výkonom 250 Wp. Pri 10 kusoch panelov dosahuje výkon elektrárne 2,5 kWp. Keďže ide o malú elektráreň, je potrebná aj projektová dokumentácia a stavebné povolenie.
Cena začína od 5 500,- € s DPH, pri 10 kusoch panelov. Zabudované panely do strešnej krytiny začínajú od 7 300,- € s DPH. Pri čom je možnosť požiadať o štátnu podporu vo výške 2 550,- €.

Solárne kolektory dokážeme taktiež zapustiť do strešnej krytiny, alebo ich upevniť nad krytinu. Kolektory slúžia na ohrev teplej vody do kúpelne, alebo na vykurovanie. Kolektory, rovnako ako fotovoltaické panely, čerpajú obnoviteľnú energiu zo slnka.
Najčastejšie sa používa kolektor o výmere 6 m2 pre klasický rodinný dom. Spolu so zásobníkom, čerpadlom, expanznou nádobou a príslušenstvom cena začína od 4 800,-€ s DPH. Pri čom je možnosť požiadať o štátnu podporu vo výške 1 750,- €.
Cenovú ponuku Vám vypracujeme na základe projektovej dokumentácie. Vyplňte formulár na úvodnej stránke a dohodneme si termín stretnutia.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky